Jeśli marzysz, by zobaczyć zastępy wąsatych aniołów i pajęczynę kolorów rozpiętą na starych jodłowych deskach, jeśli ciekawi cię, do jakiej polskiej wsi co roku przyjeżdża trzy
tysiące Japończyków, jeśli chcesz poznać kilka małych drewnianych kościółków równie cennych co Chiński Mur, piramidy w Gizie i kanały Wenecji…

WEJDŹ z nami na
MAŁOPOLSKĄ TRASĘ UNESCO
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 25–26 maja
Obiekty:
Kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej
Kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba Apostołów w Sękowej
PROGRAM

Małopolska Trasa UNESCO liczy tylko osiem przystanków, ale są to przystanki wyjątkowe. Każdy z nich jest fenomenem na skalę światową. Miejscem niepowtarzalnym. Prawdziwym unikatem – fragment książki Katarzyny Kobylarczyk Wejdź na szlak!

Lista Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości – to zestawienie 962 obiektów z całego świata objętych szczególną ochroną. Trasa obejmuje 8 miejsc w Małopolsce, które reprezentują różnorodne fenomeny kultury i dziedzictwa Małopolski. Obiekty sakralne o charakterystycznej architekturze (drewniane kościoły), miejsca kultu związane z tradycją lokalną (Kalwaria Zebrzydowska), zespoły architektoniczne znane na całym świecie (Kraków), zabytki techniki (kopalnia soli w Wieliczce) oraz miejsca związane z historią światową (obóz w Auschwitz). Wszystkie te obiekty przedstawiają unikatową wartość kulturową dla ludzkości.